Vyčkejte prosím, než se načte obrázek...

Zateplení fasád Praha

„Vyberte si pro sebe to nejlepší:“

Celková služba ve stavebnictví, od návrhu po zajištění veškerých administrativních úkonů až k finálnímu provedení. Opravy fasád, zateplení fasád, nové fasády. Široký okruh dodavatelů materiálů zabezpečí to optimální pro Váš dům. Nabízíme Vám skutečně profesionální zateplení fasády.

Jsme zařazeni v projektu „Zelená úsporám“, ale co to vlastně je a co to přinese zákazníkovi?

Mýty a pověry o zateplení fasád a domů:

Mýtus první: nejvíce peněz ušetřím výměnou oken
Toto tvrzení je nepřesné. Okny opravdu odchází více energie, a pokud problém posuzujeme z tohoto úhlu, měli bychom začít u nich. V případě, že nás zajímá spojení ekonomicko-energetické, ale obvykle sledujeme návratnost finančních prostředků na jednotku energie – orientačně cenu 1 GJ ročně. Kratší návratnost má z tohoto pohledu zateplení fasády (zateplení vnějších stěn), okny budeme šetřit „dráž“.

Mýtus druhý: zateplením přestane můj dům dýchat
Pro zateplení fasád toto tvrzení neplatí. Dýchání jako příjem a následně výdej vzduchu zásadně ovlivňují materiály vnitřních povrchů. Zateplení ovlivňuje především průchod vodních par stěnou. V převážné většině stavebních konstrukcí přitom nedochází v tomto směru uvnitř konstrukce k negativním jevům. Navíc je možné konkrétní případ každé konstrukce předem posoudit výpočtem. Na vnitřním povrchu konstrukce můžete srážení vodních par zateplením výrazně snížit, anebo zcela odstranit – nemusíte se proto obávat plísní a efektu „vlhkých“ stěn.

Mýtus třetí: zateplení fasády zvládnu sám, přitlouct polystyren přeci zvládne každý
Toto řešení bychom nikomu, kdo nemá se zateplováním zkušenosti, nedoporučovali. Nejenže je snížena pravděpodobnost, že opravdu dosáhnete optimálních úspor energie, ale především vám nikdo nezaručí, jaká bude životnost vámi provedených opatření. O jejich kvalitě a bezpečnosti nemluvě. Pokud nevíte, jaké komponenty do zateplovacího systému náleží, těžko dosáhnete dobrého výsledku. Krom toho – svépomocí rozhodně nedosáhnete na dotaci pro zateplení fasád.

Mýtus čtvrtý: mám vlhký dům, zateplení fasády to vyřeší
Na tento problém není zateplení fasády odpovědí. Pokud vám do konstrukce vzlíná voda ze zemní vlhkosti, anebo do ní zatéká, je namístě se zateplením počkat a odstranit skutečnou příčinu problému. Zateplení fasády či zateplením obvodových stěn skutečně můžete docílit snížení kondenzace vodních par na vnitřním povrchu konstrukce, ale je-li zdrojem vlhkosti něco jiného, příliš byste si nepomohli.

Mýtus pátý: největší službu sobě i životnímu prostředí prokážu alternativním zateplovacím materiálem.
Jako v jiných oblastech lidské činnosti, i v oboru zateplení fasád existují trendy a postupy, které jsou ze dne na den „účinnější“, „zelenější“ nebo „levnější“. V případě, že se snažíme snižovat emise oxidu uhličitého a šetřit energii za vytápění – a tím i přírodu – bych u objektů již postavených, všem doporučil využít stávajících metod, které opravdu úspory garantují.

Nezateplený objekt - schéma     Zateplený objekt - schéma Ušetřete za energie se zateplenou fasádou. Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás!

Jednoduše nám zanechte svůj e-mail a my Vás budeme kontaktovat.

Věděli jste, že...

Naše další certifikáty a ocenění

Country rádio - reklama

Jak se Vám líbí naše reklama na Country rádiu?

Spolupracujeme

Zateplení, rekonstrukce a izolace střech Protipožární nátěry Zateplení a rekonstrukce fasád O firmě Výškové práce Střešní okna Půdní schody Holubí zábrany Sněhové zábrany Kontakt Odporové kabely do žlabů Solární systémy Nadkrokevní izolace Reference